Ako odstrániť námrazu na aute

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

V tomto článku popisujem 4 metódy ako odstrániť námrazu na aute a z čelného skla. Na úvod je potrebné povedať, že v prípade ak sú Vaše sklá na aute pokryté námrazou, jazda nie je bezpečná. Zákon o prevádzke motorvých vozidiel prikazuje že auto nemôže byť pokryté súvislou vrstvou snehu pri prevádzke motorového vozidla, aby sa predišlo ohrozeniu Vás a iných vodičov. Rovnako tak je dôležité dbať na to aby evidenčné číslo vozidla bolo dobre viditeľné.

Odstránenie námrazy zohriatím auta

Naštartuje svoje auto na zohriatie. Nepokúšajte sa námrazu z čelného skla odstrániť horúcou vodou. Riskujete tak prasknutie čelného skla kvôli veľkému termálnemu šoku. Navyše, takáto voda počas jazdy na čelnom skle zamrzne, čo ešte viac zhroší situáciu.

Po naštartovaní motora nastavte možnosť vnútornej cirkulácie a nastavte najvyššiu možnú teplotu. Zvoľte možnosť fúkania na čelné a zadné sklo, poprípade aj na spätné zrkadlá ak Vaše auto má aj túto možnosť. Tento spôsob odstránenia námrazy môže trvať okolo 10 minút.

Použitie chemického prípravku

Efektívna metóda ako odstrániť námrazu na aute je zakúpenie chemického prípravku. Dnes je možné zohnať prípravok na odstránenie námrazy na tamker každej čerpacej stanici. Použitie tejto metódy je časovo menej náročné, nakoľko chemické zloženie takéhoto prípravku dokáže námrazu z Vášho auta odstrániť behom niekoľkých sekúnd. Jednoducho aplikujte prípravok, počkajte niekoľko sekúnd a námrazu jednoducho zotrite handrou alebo stieračmi.

ako odstrániť námrazu na aute

 

Zakúpenie škrabky na ľad

Škrabku na ľad môžete nosiť v kufry Vášho auta po celý rok. Oplatí sa zakúpiť si takúto škrabku ešte pred zimou a nosiť ju v kufri po celú zimu, ak nemáte inú možnosť. Škrabku je možné zakúpiť na väčšine čerpacích staníc, obchodov s autodielmi alebo veľkoobchodov. Takéto škrabky sú niekedy skombinované so smetáčikom, ktorý určite využijete na odstránenie vrstvy snehu z karosérie Vášho auta. Jednoduchá pomôcka ktorú môžte nosiť v aute po celý rok.

Zakrytie čelného skla s plachtou

Použite plachtu alebo starý koberec na zakrytie čelného skla. Nezabudnite takúto plachtu zaťažiť aby Vám ju nezobral vietor. Toto môžete urobiť tak že okraje privrete dverami na strane vodiča a spolujazdca. Ako najefektívnejšie riešenie je plachta ktorá je priamo určená na ochranu čelného skla ktorá obsahuje prísavky na uchytenie proti vetru.