Asfalt na aute? Odstráňte asfalt z vášho auta bezpečne.

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Najmä v letnom období sa stáva že s našim autom prejdeme po miestach kde je cesta tak horúca, že roztopený asfalt fŕka na karosériu nášho auta. Takýto prischnutý asfalt na aute nepôsobí pekne, a nejde odstrániť bežnými metódami. Ak máte radi svoje auto a záleží vám na tom aby vaše auto vyzeralo čo najlepšie, napísal som tento postup ako odstrániť prischnutý asfalt na vašom aute. Najlepší spôsob ako odstrániť prischnutý asfalt na karosérii auta je použitie správneho prípravku. Neoplatí sa asfalt zoškrabávať alebo drhnúť handrou s vodou,  čo sa stane je že asfalt sa roztečie a zanechá na vašom laku škaredé škvrny. Rovnako tak riskujete doškriabanie laku vášho auta.

Odstraňovač asfaltu Sonax

Na asfalt nepomôže ani aktívna pena alebo umytie pod tlakom vody alebo wapkou. Prípravok ktorý sa mi osvedčil je odstraňovač asfaltu Sonax. Tento prípravok mi skutočne pomohol s odstránením zaschnutého asfaltu. Sám som sa snažil asfalt zaškrabávať s nechtom alebo prúdom vody, nepomohlo, výsledok bol ešte horší ako pôvodne. Asfalt obsahuje častice ktoré dokážu doškriabať lak vášho auta alebo zanechať nepekné škvrny v prípade ak sa snažíte o odstránenie bez použitia potrebného prípravku. Tento prípravok obsahuje látky ktoré prischnutý asfalt účinne rozpustia, bez riskovania toho že si poškodíte lak. Cena sa pohybuje okolo 7 eur.

Odporúča sa neodstraňovať asfalt na priamom slnku alebo v časti dňa kedy je vonkajšia teplota najvyššia. 

Umyte miesto zanesené asfaltom wapkou na zbavenie povrchových nečistôt.

Miesta od asfaltu vysušte handričkou z mikrovlákna. 

Naneste prostriedok Sonax a nechajte pôsobiť aspoň 1 minútu

Asfalt jednoducho zotrite handričkou.

Výsledkom bude bezpečné a efektívne odstránenie asfaltových škvŕn z vášho auta, takže môžete byť na seba hrdý že sa vám podarilo dostať výzor vášho auta späť do pôvodného stavu.