Klimatizácia v zime – dôvody prečo používať klímu aj v zime

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Zima je v plnom prúde čo prináša nové výzvy pre vodičov. V tomto článku sa chcem venovať téme klimatizácia v zime, a či je potrebné počas zimných mesiacov mať zapnutú v aute klimatizáciu.

Klimatizácia v zime – áno či nie?

Klimatizácia je v dnešnej dobe už azda bežná súčasť modernách vozidiel. Patríte však medzi ľudí ktorí úderom zimných mesiacov klimatizáciu v zime vôbec nepoužívajú? Mnohí experti na túto tému sa zhodujú že používanie klimatizácie v zimných mesiacoch predlžuje životnosť vášho vozidla, a taktiež samotnej klimatizácie.

Najmä v zimných mesiacoch kedy je vonkajšie prostredie vlhké a vhodné na tvorbu rôznych plesní a baktérií. Vzduch ktorý vytvára klimatizácia je suchý, a preto velmi efektívne vysušuje vzduch vo Vašom aute a zamedzuje roseniu okien. Toto napomáha bezpečnosti pri jazde. Pravidelé zapínanie klimatizácie predlžuje životnosť kompresora a iných súčastí, rovnako tak obsahuje aj benefity pre Vaše zdravie a bezpečnosť počas jazdy.

Klimatizácia sa skladá z pohyblivých častí

Dôleťžitý faktor pre ktorý sa neoplatí vypínať klimatizáciu na príliš dlhé obdobie je že tento systém sa skladá z rôznych pohyblivých častí. Tieto súčasti sú ako ľudské telo – musia sa pohybovať. V prípade ak bude klimatizácia dlhšiu dobu nečinná, zvyšujete riziko poruchy jednotlivých súčastí klimatizácie dôsledkom nedostatočného prísunu maziva a olejov vo vnútri klimatizačného systému.

klimatizácia v zime

 

Chladiaci systém obsahuje chladivo a mazivá

Tieto kvapaliny slúžia na to aby cirkulovali vo vnútorni chladiaceho systému. V prípade ak klimatizáciu na niekoľko mesiacov nezapnete, zvyšuje sa pravdepodobnosť poruchy dôsledkom nedostatočného mazania týchto pohyblivých častí.

Baktérie a plesne

Ak nebudete Vašu klimatizáciu pravdidelne používať, zvyšujete šance tvorby baktérií a plesní ktoré majú negatívny dopad na Vaše zdravie. Poznáte ten nepríjemný zápach z výduchov po tom ako ste po dlhšej dobe aktivovali klimatizáciu? To je pleseň. Pravidelným zapínaním klimatizácie v zimných mesiacoch vo Vašom aute znižujete riziko tvorby plesní vo Vašom aute. Obmedzenie tvorby plesní a baktérií vo Vašom aute môžete dosiahnuť aj použitím takéhoto odvlhčovača do auta.

Klimatizácia v zime – Spôsob použitia

Jeden z najväčších benefitov aký má klimatizácia je že vysušuje vzduch vo Vašom aute. Toto má pozitávny dopad na znižovanie tvorby plesní, vlhkosti a baktérií vo Vašom vozidle. Jedno z najefektívnejších riešení je využívanie automatickej klimatizácie, ktorá sa dokáže inteligentne prispôsobiť vonkajšiemu prostrediu a nastaviť všetky parametre tak aby bola teplota vo Vašom aute dosiahnutá čo najrýchlejšie. Súčasne je veľmi šetrná aj na spotrebu Vášho auta, nakoľko automatická klimatizácia sa sama vypne pri dosiahnutí požadovanej teploty. Toto má pozitívny vplyv na Vašu spotrebu paliva, ale aj na životnosť kompresoru klimatizácie.

 

renovacia svetlometov

Renovácia svetlometov na aute

Prečo renovovať zažltnuté svetlomety? V tomto článku popisujem postup na renováciu plastových svetlometov ktorý svetlometom Vášho auta opäť vráti pôvodný vzhľad. Jedná

Najnovšie Články