Príprava auta na zimu

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Je tu zima a s ňou aj chladné počasie, zasnežené cesty a poľadovca. Tieto faktory dokážu mať negatívny vplyv na správnu funkčnosť a najmä bezpečnosť motorového vozidla pri prevádzke.

Prezutie na zimné pneumatiky

Slovenské zákony ustanovujú povinné prezutie na zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca, preto sa oplatí dodržiavať stanovené pravidlá a prezuť na zimné v tejto lehote. Pri prezutí nezabudnite skontolovať hĺbku dezénu ktorá by mala byť minimálne 4mm.

Škrabka na sneh

Škrabku na sneh určite využijete na odstránenie námrazy z čelného skla. Vďaka jej malým rozmerom ju môžete nosiť v aute po celý rok. Ak preferujete komfortnejšie riešenie, dá sa zaobstarať rozmrazovač v spreji, ktorý rozpustí námrazu z čelného skla bez pracnej námahy za pár sekúnd.

V záujme Vašej ochrany a ochrany ďalších vodičov by ste nemali jazdiť s vrstvou napadaného snehu na aute, preto sa hodí nosiť v kufri metličku, ktorou môžte zmiesť napadnú vrstvu snehu z Vášho auta.

auto

Karoséria

Pred tým ako udrie zima sa odporúča navoskovať lak auta. Nakoľko je lak auta v tomto období viac vystavený nečistotám, posypovým soliam a kamienkom, vaše auto bude lepšie ochránené pred koróziou tým že mu doprajete poctivú starostlivosť.

Ostrekovače

V prípade ak ste počas leta používali letnú zmes, je potrebné túto vymeniť za zmes zimnú na zabránenie situácie kedy by kvapalina v ostrekovačoch zamrzla.

Toto je výber základných opatrení ktoré vám pomôžu jazdiť bezpečnejšie a vyhnete sa tak nepredpokladaným problémom ak Vás zima zastihne nepripravených.