Vyleštenie výfuku od sadzí​

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Výfukový systém na aute je dôležitá vec pre správny chod motora, avšak málo ľudí si všimne že po niekoľkých rokoch používania svojho auta stratil výfuk svoj chromový vzhľad, namiesto ktorého už z auta vidieť iba dve čierne koncovky. Aj táto súčasť auta môže byť vzhľadovo pekná, stačí ten správny prostriedok a postup.

 

Očistenie od sadzí

Na začiatok je potrebné odstrániť zašlú špinu z povrchu koncovky výfuku. Na toto mi dobre poslúžil prostriedok na odstraňovanie brzdového prachu z kolies. Nastriekal som na koncovku dostatočné množstvo a kefkou na disky kolies som vydrhol vonkajšiu aj vnútornú časť koncovky výfuku. Už v tejto fáze čistenia bol môj výfuk poznateľne čistejší, a chrómový lesk sa začal opäť objavovať.

Leštenie brúsnou pastou

výfuk-návod

Na to aby bol výsledok ešte lepší, je potrebné chrómové koncovky výfuku vyleštiť. Na toto je vhodná brúsna pasta na chróm.
Hodí sa na leštenie všetkých chromovaných prvkov na Vašom aute, či už prahové lišty, kľučky, disky, atď. Použite nejakú starú nepotrebnú handru a naneste dostatočne množstvo brúsnej pasty na povrch koncovky výfuku, a začnite s leštením. Pastou netreba šetriť, dosiahnete tak lepší výsledok. Mne osobne trvalo vyleštenie každej koncovky zhruba 5 minút, výsledkom sú oveľa lepšie vyzerajúce koncovky výfuku, čo celkovému vzhľadu Vášho auta iba pomôže.