Živica na aute a vtačí trus – Návod na odstránenie

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Živica na aute dokáže zanechať nepekné stopy na laku Vášho auta. V tomto článku popíšem aký postup použiť na bezpečné odstránenie vtáčieho trusu a živice z laku auta.

V lete sa často stáva lak nášho auta je pokrytý zaschnutým vtáčim trusom. Nie je treba vysvetlovať aké sú negatíva vtáčieho trusu na lak vozidla. Ak parkujete svoje auto pod stromom v horúcich letných mesiacoch, stekajúca živica môže kvapkať na lak nášho auta. Takto zaschnutý trus alebo živica je veľmi náročná na odstránenie, nehovoriac o tom že vtačí trus obsahuje kyseliny ktoré poškodzujú lak auta. (Na ochranu vozidla pred vonkajšími vplyvmi odporúčam lak auta pravidelne voskovať). Z týchto dôvodov som sa rozhodol zakúpiť prípravok od firmy Sonax ktorý účinne odstraňuje živicu a vtačí trus.

Živica na aute – postup na odstránenie

zivica-a-trus-na-aute

Tento prostriedok od firmy Sonax som otestoval na vrstve zaschnutej živice ktorá bola na zadnom okne môjho auta. Nastriekal som prípravok na zasiahnuté miesto a nechal pôsobiť cca 30 sekúnd a následne som sa starou handrou snažil živicu zotrieť. Podarilo sa mi to iba čiastočne, preto som aplikoval prostriedok druhý krát. Opäť som použil starú handru na zotretie. Úspešne sa mi podarilo všetku živicu odstrániť až po priblžne 3-4 dávkach aplikovania prostriedku sonax, avšak výsledok bol viditeľný a živicu na aute sa mi podarilo odstrániť. Rovnako tak som otestoval tento produkt na vtáčom truse ktorý som našiel ráno na svojom aute. Nastriekal som prípravok na dané miesto, nechal cca 30 sekúnd pôsobiť a starou handrou som trus jednoducho zotrel.

Tento prípravok sa v zmestí do batožinového priestoru Vášho auta a nezaberie veľa miesta. Preto sa Vám tento prípravok zíde ak objavíte vtáčí trus alebo živicu na Vašom aute, ktorú môžete hneď odstrániť. Dbajte o to aby ste prípravok zmyli z laku auta po aplikácii aby nezanechal škvrny na laku vášho vozidla. Na toto poslúžia napr. vlhčené handričky ktoré môžte mať vo Vašom aute.

Prevencia pred živicou a vtáčím trusom

Ako prevencia pred vtáčím trusom odporúčam pravidelné voskovanie auta. Veľmi dobré skúsenosti mám s týmto voskom. Veľmi dobre ho viete naniesť na lak vozidla a okamžite vytvoriť ochrannú vrstvu ktorá bude slúžiť ako bariéra pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi. Výsledok budete ihneť poznať v tom že lak Vášho vozidla bude po aplikácií na dotyk obsahovať neviditelnú vrstvu ktorá Vaše auto bude chrániť pred negatívnymi vplyvmi. Rovnako tak dodá Vášmu autu vysoký lesk a prispeje ku krajšiemu vzhľadu Vášho vozidla.